Svečano obilježen Dan škole 22. maj

Učenici, nastavnici, roditelji i gosti škole svečano su obilježili Dan škole 22. maja 2018. godine. Prvo je održan 4. Meorijalni malonogometni turnir "Direktor Vjekoslav Brezar" na kome je sudjelovalo 7 novosarajevskih osnovnih škola. Prvo mjesto pripalo je OŠ "Grbavica 2", drugo mjesto OŠ "Pofalići" a domaćin, OŠ "Malta" zauzela je treće mjesto.

Na svečanoj priredbi zvanice su imale priliku da uživaju u učeničkoj kreativnosti. Od karaoke takmičenja, tačaka iz domene kulturno-javne djelatnosti škole, dodjele zahvalnica učenicima koji su postigli zapažene rezultate na takmičenjima. Poseban dio priredbe bio je posvećen posebno talentovanim učenicima naše škole iz domene plesa, književnosti i IT tehnologija.

Naša Evropska prvakinja u plesu - Hena Helppikangas

Naša pjesniknija Hana Dervišević izdala je prvu knjigu poezije.

Naš Tarik Lika je svojim IT zananjima već u fokusu Microsofta

Web stranica Općine Novo Sarajevo o našem Danu škole