Dan otvorenih vrata škole i humanitarni bazar za Edukativni centar Nova Kasaba

U najboljem svijetlu učenici, uposlenici i roditelji OŠ "Malta" pokazali su se 23. aprila 2018. godine na velikoj cjelodnevnoj manifestaciji Dan otvorenih vrata škole. Centralni događaj bio je humanitarni bazar čija smo sredstva namjenili za nabavku nastavne opreme učenicima naše područne škole - Edukativni centar Nova Kasaba. Na bazaru se moglo kupiti u humanitarne svrhe sve - od hrane i sokova, do učeničkih rukotvorina nastalih kroz rad sekcija, 3D print modela, knjiga, igračaka, edukativnih igara. Organizator bazara bilo je Vijeće roditelja škole u saradnji sa školom. Da je riječ o ozbiljnom poduhvatu svjedoči i prikupljena cifra od 6002,55 KM. Veliko hvala našim učenicima, nastavnicima i roditeljima, prikupljeni iznos obezbjedio je nabavku LCD televizora i popratne opreme za svih 7 učionica Edukativnog centra Nova Kasaba a naši učenici udaljeni 123 km od OŠ Malta, dobili su iste uslove rada kao i učenici matične škole. U toku trajanja bazara grupa od 20 učenika Edukativnog centra Nova Kasaba boravila je nekoliko dana, u sklopu razmjene učenika, kod porodica učenika OŠ Malta.

U toku bazara održana je i svečana priredba za prvačiće i njihove roditelje, roditelji su imali priliku da se upoznaju sa inovacijama koji izvode nastavnici OŠ Malta a održana je i tribina za roditelje budućih prvačića gdje su roditelji mogli da postave pitanja direktoru škole, pedagogu i stručnim službama škole.