Obilježena godišnjica Pofalićke bitke - Zahvalnica Općine Novo Sarajevo OŠ "Malta"

Učenici naše škole su nizom prigodnih manifestacija obilježili Dane Općine Novo Sarajevo, a posebno se prisjetili ključnih momenata u odbrani glavnog grada u agresiji na Bosnu i Hercegovinu, prije svega Pofalićke bitke. Učenici su polaganjem cvijeća, prisjećanjem na šehide i poginule borce sa područja naše lokalne zajednice te sudjelovanjem u prigodnim kluturno-umjetničkim programima dali svoj doprinos očuvanju kolektivne svijesti sjećanja. Također, 16. maja Osnovna škola "Malta" je konačno prepoznata od Općine Novo Sarajevo kao javna ustanova koja daje značajan doprinos lokalnoj i široj zajednici i koja unapređuje uslove odgojno-obrazovnog rada u Oćini Novo Sarajevo. Tom prigodom škola je dobila i službenu Zahvalnicu Općine Novo Sarajevo.